سفارش تبلیغ
صبا
پیام مدیر

با سلام به همه دوستان و بازدیدکنندگان محترم و هم روستائی های عزیز وخونگرم اکنون که وبلاگ روستای شهرستانک دیارکهن بعد گذشت سالیان دراز جای خود را در بین همه دوستان و شهرستانکی های عزیز باز کرده است از همه دوستان وهم روستائی های عزیز تقاضای همکاری و همیاری مضاعف داریم . خواهشمندیم مارادرارائه مطالب جدید ومفید یاری نمائید. هر نفر به نوبه خود در رشد و ارتقای آن تلاش کند از آنجا که بدون همکاری تمام همولایتی ها امکان اطلاع رسانی کامل در مورد روستا و اخبار و اتفاقات بروز وگذشته روستا وجود ندارد از همگان تقاضای همکاری داریم ما را در موارد زیر یاری نمایند.
1- ارائه اخبار روستا ( از آنجا که شاید اینجانب به موقع از اتفاقات روستا یا همولایتی های مقیم بیرجند یا دیگر شهر ها مطلع نشوم با خبر کردن به موقع بسیار با اهمیت می باشد)
2- ارائه مطلب در مورد روستا
3- ارئه عکس ها و اسناد قدیمی
4- ارائه پیشنهاد برای بهبود وبلاگ
5- معرفی این وبلاگ به سایرین
برای ارسال مطالب می توانید از قسمت نظر ها یا از طریق ایمیل وبلاگ به آدرس rezaei.shahrestanak@gmail.com اقدام نمایید. در صورتی که مطلبی را به ایمیل ارسال کردید حتما با ارسال یک نظر یادآوری فرمائید. باتشکر
پیام های شما

بیرجند؛ زیبای شرقی 

بیرجند شهر نیمه بیابانی استان خراسان جنوبی باغ‌های سر سبز و بناهای تاریخی فراوانی دارد؛ برخی از این باغ‌ها در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده‌اند. شاید بتوان بیرجند را زیباترین شهر استان خراسان جنوبی نامید.
 
 بیرجند شهر نیمه بیابانی استان خراسان جنوبی باغ‌های سر سبز و بناهای تاریخی فراوانی دارد؛ برخی از این باغ‌ها در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده‌اند

شاید بتوان بیرجند را زیباترین شهر استان خراسان جنوبی نامید. شهر کوچکی که تاریخی دیرین دارد و بزرگان بسیاری از جمله پروفسور محمدحسن گنجی، پدر علم جغرافیا و بنیانگذار سازمان هواشناسی کشور که به تازگی دار فانی را وداع گفت در این شهر به دنیا آمدند و پرورش یافتند. همین‌طور کسانی مانند ملا عبدالعلی بیرجندی، ریاضیدان و منجم بزرگ سده دهم هجری قمری که یونسکو هم آیین نکوداشتش را برگزار کرد . بیرجند از سال 1382 و بعد از تقسیم خراسان به سه استان، به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی انتخاب شد . این شهر با پایتخت 1217 کیلومتر و با مرکز استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد حدود 500 کیلومتر فاصله دارد. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که دیدن آنها از نزدیک خالی از لطف نیستند.

 باغ و عمارت اکبریه و موزه‌های بیرجند
باغ اکبریه با کاربرد مسکونى و حکومتى در اوایل حکومت قاجاریه در مساحتی در حدود 45 هزار متر ساخته شد که یکی از 9 باغ ایرانی ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو است. عمارت حشمت‌الملک در واقع قدیمی‌ترین قسمت باغ اکبریه است. موزه‌های حیات وحش، باستان شناسی و مردم شناسی در این عمارت جای گرفته‌اند.

نشانی: انتهای خیابان معلم، میدان موزه

زمان بازدید: 8صبح تا یک بعدازظهر/ 4 بعدازظهر تا 8 شب (موزه‌ها روزهای دوشنبه و روزهای سوگواری رسمی ‌تعطیل است)

ورود به باغ رایگان، بازدید از موزه‌ها با تهیه بلیت

 قلعه بیرجند


قلعه بیرجند قدیمی‌ترین بنای تاریخی این شهر در وسعتی به اندازه سه هزار مترمربع است که قدمت آن به دوره صفویه برمی‌گردد و صرفا جنبه نظامی‌ داشته است. از فراز این قلعه می‌توانید نمای کاملی از شهر بیرجند را ببینید. قلعه بیرجند از خشت و گل و چینه ساخته شده و از دوره صفویه تا قاجاریه مردم این شهر را در مقابل تهاجم دشمنان به ویژه ترکمن‌ها و ازبک‌ها محافظت می‌کرده است. قلعه بیرجند در دوره قاجاریه به طور کامل بازسازی و مورد استفاده قرار گرفت. با توجه به شواهد موجود به وسیله نقب‌های زیرزمینی به نقاط مهم شهر مثل ارگ بهارستان، ارگ کلاه فرنگی و قنات قصبه مرتبط بوده است. سفره خانه و چایخانه‌ای نیز در این قلعه وجود دارد.

نشانی: خیابان جمهوری اسلامی، میدان امام حسین

 زمان بازدید: 8صبح تا 12 شب (قلعه بیرجند در حال حاضر کاربری سفره‌خانه دارد بنابراین ساعت بازدید از آن محدودیتی ندارد)

 ارگ کلاه فرنگی


این عمارت  نماد شهر بیرجند است. این بنا در دوره قاجار و بین سال‌های ۱۲۶۴ تا ۱۳۱۳ هجری قمری ساخته شد و در حال حاضر محل استانداری خراسان جنوبی است. این ارگ منسوب به امیر حسن خان شیبانی است و متعلق به امیر علم خزیمه بوده که او آن را به فرمانداری بیرجند اهدا کرد. سازمان میراث فرهنگی این بنا را به عنوان یک ساختمان قدیمی ‌و ارزشمند به ثبت رسانده‌ است. این ارگ به شکل شش ضلعی و در رأس به شکل مخروط و به رنگ سفید می‌باشد و مصالح این ساختمان از گل، آجر، آهک و ساروچ است.

نشانی: میدان طالقانی، خیابان مطهری

زمان بازدید: چهار بعدازظهر تا غروب آفتاب ( بعداز تعطیلی استانداری)

  باغ و عمارت رحیم‌آباد
عمارت رحیم‌آباد در سال 1315 قمری به فرمان اسماعیل‌خان احداث و به عنوان دارالحکومه مورد استفاده قرار گرفت. این بنا در سال 1380 توسط میراث فرهنگی از بنیاد مستضعفان و جانبازان خریداری و در بهار 1381 به یک مجموعه فرهنگی شامل سفره خانه سنتی، مجتمع کارگاه‌های ثابت هنرهای سنتی تبدیل شد. بازدید از این عمارت تنها به یکی از تالارهای گچبری شده آن محدود می‌شود.

نشانی: خیابان پاسداران، خیابان پانزده خرداد

زمان بازدید: ساعات اداری 8 – 14:30

  مدرسه شوکتیه و موزه وقف
مدرسه شوکتیه، از بناهای به جای مانده از دوره قاجار، سومین مدرسه ایرانی به شیوه جدید بعد از دارالفنون و رشدیه تبریز است. ساختمان مدرسه شوکتیه از محل موقوفات امیر اسماعیل خان معروف به شوکت الملک اول توسط محمد ابراهیم خان علم (شوکت الملک دوم)، پدر اسدالله علم در سال ۱۳۰۸ قمری به‌دست استادان و معماران یزدی شروع و در سال ۱۳۱۲ه‍.ق بنای آن به‌پایان رسید. موزه وقف نیز در بخشی از طبقه دوم مدرسه شوکتیه دایر است.

نشانی: خیابان منتظری، کوچه منتظری 3

زمان بازدید: بازدید از مدرسه شوکتیه با هماهنگی با پایگاه میراث فرهنگی و گردشگری بیرجند که در مقابل مدرسه شوکتیه واقع شده، امکان‌پذیر است. بازدید از موزه وقف درتعطیلات عید نوروز و اعیاد مذهبی مقدور است. در سایر مواقع با هماهنگی با اداره اوقاف می‌توان از این موزه بازدید کرد.

  موزه مشاهیر


موزه مشاهیر در خانه تاریخی پردلی در بافت تاریخی شهر واقع شده است.

نشانی: خیابان منتظری، منتظری 3

زمان بازدید: بهار و تابستان 17 تا 20/ پاییز و زمستان 16 تا 19

  موزه میراث پهلوانی
موزه میراث پهلوانی در محل زورخانه قدیمی‌ بیرجند برپا شده و در حال حاضر در کنار آن، زورخانه جدیدی ساخته شده است که مورد استفاده باستانی کاران این شهر است.

نشانی:خیابان مطهری، مطهری 3، زورخانه امیرعرب

زمان بازدید: بهار و تابستان 17 تا 20 / پاییز و زمستان 16 تا 19

 مسجد چهاردرخت
مسجد جامع چهار درخت، از مکان‌های مذهبی مهم و مورد توجه مردم بیرجند است که در سده ششم قمری بنا شده است.  این مسجد در محل میدان چهار درخت (قدیمی‌ترین میدان بیرجند) و در مجاورت مسجد عاشورا قرار دارد. این مسجد دارای دو در ورودی است که یک در از محل میدان به صحن مسجد راه دارد و ورودی دوم که در ضلع جنوب مسجد قرار گرفته مستقیما به شبستان ستون‌دار منتهی می‌شود. ورودی اول دارای تزئینات آجرکاری بوده و ساخت آن مربوط به اواخر دوره قاجار یا اوایل دوره پهلوی است ولی ورودی دوم که مستقیما به شبستان می‌رسد دارای طاق جناغی و تزئینات رسمی ‌بندی است و به زمان ساخت خود مسجد بر می‌گردد. ساخت این بنا مربوط به دوره صفویه است.

نشانی: خیابان مطهری، محله چهاردرخت، میدان چهاردرخت

  آرامگاه حکیم نزاری


آرامگاه سعدالدین نزاری قهستانی، ملقب به حکیم نزاری، سراینده و شاعر سده هفتم هجری، یکی از نقاط دیدنی و تاریخی شهر بیرجند است که در بافت قدیمی ‌شهر واقع شده است. حکیم نزاری یکی از بزرگان شعر پارسی بود که سعدی چندین نوبت برای دیدار وی به بیرجند رهسپار شد. در بسیاری از اشعار حافظ و دیگر شاعران بنام ایران می‌توان ایده گرفتن از اشعار حکیم نزاری را ملاحظه کرد.

نشانی: میدان شهدا، خیابان حکیم نزاری

  بند دره
بند دره بزرگ‌ترین بند کوهستان بیرجند است که در میان رشته کوه باقران در جنوب بیرجند واقع است و در دوره قاجار ساخته شده.

نشانی: انتهای خیابان مدرس، پنج کیلومتری جنوب شهر بیرجند
برگرفته از سایت برترین ها

[ دوشنبه 91/8/22 ] [ 7:56 صبح ] [ علی رضارضائی شهرستانک ] [ ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

پیام نگار شهرستانک
نام شما
ساکن کجا هستید؟
پیام شما
پیام های شما
پیام های ارسالی شما

گل آقا
با سلام.با توجه به نزدیک شدن زمان ثبت نام شوراهای شهر و روستا خواهشمند است از کلیه افرادی که مایلند نام شورا ی اسلامی شهرستانک را یدک بکشند برای ثبت نام اقدام نمایند.ترس به دلتان راه ندهید که وقت ندارم یا نمیتوانم و...بسیار کار راحتیست فقط باید یک دست کت و شلوار تهیه کنید و کمی زبان بازی هم یاد بگیرید.اگه شورای سابق عملکرد ی داشته اند بیان بفرمایند تا تشویقشان کنیم.با تشکر.
جناب رضایی اگه امکانش هست پیامهای جدید وبلاگ رو در گروه تلگرامی شهرستانک هم درج نمایید.با تشکر
گل آقا
با سلام قابل توجه دهیار و شورای محترم روستا .خواهشمند است جهت معدوم سازی سگهای ولگرد روستا هر چه سریعتر اقدام بفرمایید.دیگر هیچ نقطه ای از روستا قابل نشستن نیست.همچنین آب روستا دیگر قابل آشامیدن نیست.حتما بایستی چند نفر از اهالی مریض شوند تا به فکر بیفتید. بعمل کار برآید.این گوی و این میدان.
گل آقا
با سلام خدمت هم ولایتیها. آقای رضایی شما خودتون رو اذیت نکنین با اینهمه نظرسنجی .من پاسخ تمام این نظرسنجیها رو در یک جمله بهتون میدم.در حال حاضر تنها دهیار و شورا و مداح و آبادگر و همه کاره شهرستانک کسی نیست به جز جناب علیمراد که یک تنه وقتش را صرف آبادانی شهرستانک می کند.خدا نگهدارش باشد .بقیه اسم و عناوین والقاب که در نظرسنجیهاتون نوشتین رو بزارین دم کوزه آبشو بخورین
احسان از بیرجند
خانواده محترم اقبالی وخاکسار: یکسال گذشت وباورمان نمیشود نبود عزیزتان را، یادش گرامی وخدایش بیامرزد
گل آقا
با سلام خدمت روحانی عزیز از بیرجند.به شما اگه سازمان تبلیغات حقوق نده میری بالای منبر بخاطر اسلام وامام حسین روضه مجانی بخوانین؟نه حاجی آقا این راه صرفه جویی و کمک به نیازمندان نیست.اینکه میگویند بجای دادن نذورات واز این قبیل کارها به نیازمندان کمک کنین ترفند دشمن است تا به تدریج رسم و رسومات عزادرای و نهایتا اعتقادات مردم به فراموشی سپرده شود.راههای صرفه جویی وکمک بهتر هم وجود دارد که عبارتند از البته اگه اهل بذل وبخشش هستین1:سوار شدن پراید بجای بنز 2 :زندگی در آپارتمان بجای ویلا 3:برگزاری مراسم سور وجشن در منزل بجای تالار4:پس گرفتن بیت المال از آقازاده ها و دزدانی که نامشان را بخاطر حفظ اعتبار نظام اسلامی نمیتوان برد( این حفظ اعتبار نکته مهمی است)5:برقراری عدالت در جامعه و از همه مهمتر چرا مراجع اعظام و تقلید دزدی از بیت المال را حرام اعلام نمیکنند؟؟؟؟ گویا فقط دزدی آب و نان حرام است و کشیدن قلیان.شما بیت المال را عادلانه تقسیم کنید مستمندان خود میدانند چطور شکمشان را سیر کنند.علمای قم وتهران بهتر نیست بجای تظاهرات برای شیخ نمر و فلسطین به حق خواهی از ملت خود برخیزند.شاید سکوتتان نشانه رضایت است؟
روحانی روستا از بیرجند
سلام فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین علیه السلام ویاران باوفای ان حضرت راخدمت تمام مردم شهرستانک تسلیت عرض میکنم واز تمام مردم این روستا خواهشمندم امسال مارا دربحث نذورات پای علم ها یاری کنند بجای خرید کیک کلوچه وغیره هزینه ان را بدهندتا بتوانیم با این نذوارات به نیازمندان روستا وابادی روستا کمک کنیم اگر کسی مخالف است با ما تماس بگیرد باتشکر
خسروی از اصفهان
یادمان باشد: اول نماز حسین، بعد عزای حسین اول شعور حسینی، بعد شور حسینی محرم و صفر زمان بالیدن است نه فقط نالیدن، بساطش آموزه است نه موزه تمرین خوب نگریستن است نه فقط خوب گریستن
خسروی از اصفهان
ورودیه حج رها کرده حسین وبه کجا می آید به گمانم طرف کرببلا می آید همرهش زینب وزنهای حرم،کودکها رحمی یارب که سوی خاک بلا می آید پیشواز آمده حر تا که بگیرد راهش زینب خسته ی گریان به نوا می آید این چه خاکیست برادر،بیا برگردیم نگرانم که چه ها بر سر ما می آید صبر کن زینب من منرل آخر اینجاست راضیم زانچه برایم به قضا می آید ازخدا می طلبم صبر برایت زینب زانزمانی که به ما سیل فنا می آید طول یکروز ببینی تو مصیبتهایی نگری پیکرم از راس جدا می آید دست عباس علمدار مرا قطع کنند چون زعلقم به امیدی سوی ما می آید می کشند اکبرو آنگاه به من می خندند تیر بر حلق علی اصغر ما می آید روز عاشور غروبش چه غم انگیز بود آتشی بر حرم آل خدا می آید جان تو جان یتیمان وزنان یا زینب وقت غارت که حرامی به جفا می آید باید آماده شوی بهر اسارت خواهر برتو در شام بلا جور وجفا می آید شیعه آماده شو بر نوکری اربابت ماه دلدادگی خون خدا می آید پیشاپیش تسلیت ایام محرم
خسروی از اصفهان
🔱🔱🔱🔱🔱🔱🔰🔱🔱🔱🔱🔱🔱 👈 نکته اخلاقی دنیا خیلی زیباتر خواهد شد اگر بیاموزیم؛ دروغ نگوییم، تهمت نزنیم، مؤدب باشیم، صادق باشیم، انتقاد پذیر باشیم، دیگران را آزار ندهیم، وجدان داشته باشیم، از کسی بت نسازیم، نظافت را رعایت کنیم، از قدرت سوء استفاده نکنیم، پشت سر کسی غیبت نکنیم، به عقاید همدیگر احترام بگذاریم، مسؤلیت اشتباهاتمان را بپذیریم، به همدیگر توهین نکنیم، به ناموس دیگران چشم نداشته باشیم و در مورد دیگران قضاوت و پیش داوری نکنیم...
مدیروب
فرارسید ماه محرم وایام سوگواری اقا ابا عبدالحسین برهمه عزیزان تسلیت
امیرسلیمان مالکی ازبیرجند
هیچی...فقط ماچاکرهمه عشقیایی که واسه مجلس امسال آقا حسین (ع) سنگ تموم گذاشتن و میزارن هستیم یاحق دم شما حیدری
بینام از شهرستانک
ممنون از زحمات‌بی دریغ شما مردم عزیز
مرتضوی از شهرستانک
از برادر عزیز جناب آقای کربلایی محمد اکبرزاده که با رنگ آمیزی بسیار بسیار زیبا به مسجد جامع شهرستانک صفای ویژه ای دادند صمیمانه سپاسگزاریم و به این برادر بزرگوارم نیز عرض خدا قوت دارم.
اجرای سفت کاری سرویس‌های بهداشتی زینبیه با سرپرستی جناب آقای مالکی ، به این پیر غلام آقا اباعبدالله الحسین نیز عرض خدا قوت و دست مریزاد داریم مالکی از تهران
سلام،ارزوی توفیق برای مدیر محترم واعضای وب ، بسیار زیباست خصوصا تصاویر برای ما که از آن دیار زیبا دوریم موفق باشید.وجای ما را در آن هوای پاک وطبیعت بکر خالی کنید.
روابط عمومی شهرستانک
مراسم تشییع جنازه مرحومه فاطمه کمیلی فرزند محمد رضا جمعه1395/04/25از ساعت9صبح در محل غسالخانه بیرجند و خاکسپاری مرحومه در روستای شهرستانک برگزار میگردد.لطفا اطلاع رسانی و حضور بهم رسانید.
ن م از مشهد
نتایج نظر سنجی با توجه به عملکرد دوستان قابل قبول نیست....
مدیروب
فرارسیدن بهار زندگی را به تک تک عزیزان هم ولایتی تبریک عرض نموده ،روزی هرروزتان را پیروزی و موفقیت از درگاه خداوندآرزودارم
خسروی از اصفهان
دوباره معجزه آب و آفتاب و زمین شکوه جادوی رنگین کمان فروردین شکوفه و چمن و نور و رنگ و عطر و سرود سپاس و بوسه و لبخند و شادباش و درود دوباره چهره نوروز و شادمانی عید دوباره عشق و امید دوباره چشم و دل ما و چهره های بهار هفت سین فرارسیدن نوروز و سال نو را به شهرستانکی ها تبریک میگویم. برایتان تندرستی و نیکروزی در سال نو آرزو دارم. باشد که سالی سرشار از شادی و کامروایی داشته باشید
مرتضوی از شهرستانک
پیام شما به نام خالق بهار و زیبایی یا مقلب القلوب والابصار ، یا مدبر الیل والنهار ، یا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الی احسن الحال دستان پرنوازش بهار ، طبیعت خفته را از خواب بیدار می سازد و زمین و درخت رازهای رنگارنگ و عطرآگین خویش را نثار نگاه ما می کنند . در سال جدید خورشیدی سبزی ، شادی ، کامیابی ، بهره وری ، اثربخشی فعالیتها و بهروزی همه ملت سرافراز ایران اسلامی به ویژه همشهریان خوبم را از درگاه ایزد منان آرزومندم . . .
خسروی از اصفهان
پیام نوروز این است دوست داشته باشید و زندگی کنید ، زمان همیشه از آن شما نیست . . .عیدتان مبارک
مدیروب
پیام های ارسالی دوستان سعی میشود در اسرع وقت در سایت قرار گیرد اگر تاخیری صورت میگیرد از این بابت عذرخواهم محمدحسین علیزاده از تربت حیدریه
با سلام لطفا با توجه به کوچک بودن و صعب العبور بودن مکان قتلگاه برای افراد مسن وخانمها نسبت به تغییر این مکان به کنار جاده تپه شوشکی که حد فاصل بین روستاهای شهرستانک رومنجان وعیلکی می باشدتا عذاداریها در صورت امکان مشترک وبا شکوهتر انجام شود مسیر نیز قابل تردد با وسیله نقلیه ونزدیکتر به حسینیه می باشد با تشکر
مرتضوی از بیرجند
ضمن عرض تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و خداقوت به همه مسئولین محترم ، به اطلاع همشهریان گرامی می رسانیم بحمدا... پس از پیگیری های مستمر مسئولین محلی و مساعدت های دولت محترم تدبیر و امید مراسم افتتاحیه راه رکات به خلیلان روز چهارشنبه مورخ 21/11/1394 در روستای خلیلان با حضور معاون محترم راه و شهر سازی و استاندار محترم و مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان افتتاح خواهد شد . با بازگشایی این مسیر فاصله 80 کیلومتری بیرجند شهرستانک به نصف تقلیل خواهد یافت .
مرتضوی از بیرجند
و قل جآء الحق و زهق الباطل. ان الباطل کان زهوقا/سوره‏ اسراء، آیه 81 بگو که حق آمد و باطل نابود شد که البته باطل رفتنی و نابود شدنی است. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا ، فرا رسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر و سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را به همه ملت مسلمان و آزاده ایران اسلامی به ویژه همشهریان گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم .
مدیریت وبلاگ
خانواده محترم علیزاده
درگذشت آقا ابوالفضل عزیز را خدمت شما عزیزان تسلیت عرض نموده وعلو درجات را برای آن عزیز سفرکرده از خدوند منان خواستاریم . روحش قرین رحمت واسعه الهی
مرتضوی از بیرجند
انا لله و انا الیه راجعون ضمن عرض تسلیت به خانواده های محترم علیزلده و مالکی و سایر فامیل وابسته ، بدین وسیله به اطلاع همشهریان گرامی می رساند مراسم تشییع و تدفین مرحوم مغفور شادروان کامبیز علیزاده امروز پنجشنبه 17/10/1394 ساعت 2 بعد از ظهر از محل غسالخانه بیرجند برگزار خواهد شد ، حضور یکایک سروران ارجمند موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود . روحش شاد و یادش گرامی
خسروی از اصفهان
انا للله و انا الیه راجعون « و هر از گاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی ، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد که در سکونی ، آغازی بی پایان را می سراید » درگذشت مرحوم خاکسار را به خانواده محترم تسلیت عرض و از درگاه خداوند متعال برایش مغفرت ، و اجر جزیل خواهانم .
کمیلی
جناب آقایان خاکسار واقبالی: درگذشت ابوی محترمتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض میکنم خداوند به شما صبر وبه آن مرحوم علو درجات عنایت فرماید . روحش شاد
مدیر وب
جناب آقای خاکسار: درگذشت ابوی محترمتان را به شما و خانواده گرامی تسلیت عرض نموده وعلو درجات را برای آن مرحوم خواستارم
مدیر وب
جناب آقای اقبالی نژاد: درگذشت ابوی محترمتان را به شما و خانواده گرامی تسلیت عرض نموده وعلو درجات را برای آن مرحوم خواستارم
گل اقا
با سلام وتبریک فرارسیدن ایام جمع آوری گل زعفران.انشا.. خیدون شما هرروز از روز قبل پرگل و بارتر باشه .فقط یاد شما باشه از خجالت گل ورزنو و گل پرکنو بدرآیه . خروس خوان صبح که سر خیدو میرین خور سفت د شال و کلاه کنی تا خنکی نخوره .باز نبینم بره باغون مردم رو آتش ده که شمار نفرین مکنن
حسن
سلام عالیه
حسین علیزاده از تربت حیدریه
با سلام لطفا کاربری محلهای عزا داری چند منظوره شود تا در دیگر ایام سال بلا استفاده نباشد
گل اقا
با تشکر ویژه از حضور مداحان عزیز در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بالاخص سخنران بی بدیع و زبده جناب مرتضوی کبیر کدخدای ولایت شهرستانک (الهم صل علی محمد وآل محمد) .کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبووووووود،سر نی در نینوا می ماند اگر زینب نبووووووود.البته با لحنی شیوا و گریان به رنگ سرخ.
مرتضوی از شهرستانک
با سلام و عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا اباعبد ا...الحسین و یاران با وفایشان ، از حضور پر شور و شعور همه عزیزان در هیأت متحده صاحب الزمانی (عج) شهرستانک صمیمانه سپاسگزاریم ، ان شاء ا... خداوند از همه ما به لطف و کرم خودش این قلیل توسلات و عزاداری ها را قبول بفرماید .اجرتان با سید الشهداء
ازشهرستانک kk
در مورد پیامی که با عنوان یه شهرستانکی ، درج شده ، عرض شود بیخودی نام شهرستانک را یدک نکش، فرهنگ و شعور مردم شهرستانک بسیار بالاتر از این است که زود قضاوت کنند و بی ادبی کنند ، اهل هر جایی هستی بیخود خودت رو به شهرستانکی ها متسب نکن !
خسروی از اصفهان
یایید در ماه محرم اگر زنجیرمیزنیم ، قبل از آن زنجیر غفلت از پای خود باز کرده باشیم ... اگر که سینه میزنیم ، قبل از آن سینه دردمندی را از غم و آه پاک کرده باشیم ... خوب است اگر اشکی میریزیم، اما قبل از آن اشک از چهره ی مظلومی پاک کرده باشیم ... آن وقت می توانیم با افتخار بگوییم : یا حسین (ع )
مدیر وب
با سلام این وب سایت هیچ گونه ارتباطی به شورای روستای شهرستانک ندارد وبا وقت وهزینه شخصی خودم ساخته شده است لطفا زود قضاوت نکنید ودلتان راصاف کنید
یه شهرستانکی
شورا به جای این غلطا که با پول بیت المال سایت بزنه بهتره راه های روستا رو آسفالت کنه فوش ودریوری نشنوه
&&
گل اقا تو عصر حجر که نیستیم قرن 21 ها... اگه تو عصر حجری کمکت کنیم
مدیر وب
با سلام فرارسیدن ایام سوگواری سروروسالار شهیدان را خدمت تمامی عزیزان شهرستانکی تسلیت عرض میکنم .امسال نیز مثل سالهای قبل منتظر ارسال عکسها ، کلیپ ها ومطالب زیبای شما در مورد محرم هستیم امیدوارم مارا یاری نمائید. با تشکر
علی از بیرجند
با سلام ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم خواهشمند است برنامه های امسال مراسم عزاداراری شامل علم گردانی، سینه زنی، نذرو نذورات (برنامه سفره ابا عبداله الحسین) را جهت اطلاع دوستان اعلام فرمائید
گل آقا
سلام .نمیدانم ما ایرانیان چرا به خودمان هم دروغ میگوییم،شما عادلانه قضاوت کن ببین چندساعت از وقتتان در روز را با شبکه های اجتماعی و اینترنت و ماهواره به بطالت میگذرانید،تا بحال با خودتون فکر کردین چرا اینترنت شبانه رو رایگان به شما میدن؟برای اینکه پدر ایرانی ،مادر و فرزند ایرانی شب را بیدار بمانند تا روز را در کلاس درس،محل کار و خانه ویا هر مکان دیگر بحالت خستگی و چرت بگذرانند ونتیجه این چه خواهد شد؟دیگر وقتی برای فکر کردن و تعلیم وابداعات جدید نخواهد ماند.آیا شما خوشتان می اید محارمتان پای ماهواره چشمشان به بدن عریان نامحرم بیفتد؟یا با نامحرمان پیامک ردو بدل کنند؟به همه دوستان میگم هر کدامتان مطلب آموزنده و کاربردی که از این شبکه های اجتماعی یاد گرفتین بهم بگین تا به شما جایزه بدم.پس خودمان را با این توجیهات اشتباه که بلدیم چطور ازش استفاده کنیم گول نزنیم.قرآن بزرگترین ، امن ترین شبکه اجتماعی سازنده میان انسانها و بخصوص مسلمانان است.
گل آقا
با سلام.باید به عرض دوستان برسانم به جای درخواست عضویت و رواج تلگرام که باعث ترویج فساد و لاابالی گری و بی غیرتی و سستی بنیان خانواده در جامعه اسلامی میباشد دوستان را به دفاع از دین دعوت نمایند.انشاا.. به زودی از طرف مراجع تقلید کلیه شبکه های اجتماعی حرام اعلام خواهد شد و ترویج کنندگان آن مفسد فی الارض معرفی خواهند شد.کسانی که خودرا منتظر ظهور مینامند به فکر اصلاح امور مسلمین باشند نه به فکر به بطالت گذراندن اوقات خود و دیگران باشند.از اینهمه پیام وعکس و ویدیو چه چیزی عایدتان شده؟
رضا
جناب گل اقا شما بلد نیستی با تلگرام کار کنی چرا دیگران رو امرو نهی میکنی در ضمن شما بیزحمت دایه مهربان تر از مادر نباش. تا کور شود هرانکس نتوان دید
&&
گل اقا توبه کرده ....
مدیر وب
دوستانی که تمایل دارند در گروه تلگرامی شهرستانک با نام ((شهرستانک دیار کهن )) عضو شوند لطفا شماره موبایل خود را با ذکر نام به اینجانب( از طریق همین پنل )یا دوست عزیزمان جناب آقای مرتضوی ارسال نمایند
مدیر وب
سلام پیشاپیش عید سعید قربان را به همه دوستان شهرستانکی وحاجیان عزیز تبریک عرض میکنممنتظر دریافت پیام های خوب شما عزیزان شهرستانکی هستیم
پیام های شما
امکانات وب